Exkurze žáků ZŠ Hlinecké do Prahy

V úterý 1.10.2024 se žáci 7.A a 7.B vypravili na exkurzi do podniku „ZEVO“ Malešice a na návštěvu ZOO v Praze. Tato exkurze byla hrazena z větší části z grantu Krajského úřadu v Českých Budějovicích. Návštěva moderního zařízení k energetickému využití odpadů v Praze – Malešice byla pro žáky velmi zajímavá. Se zaujetím si prohlédli celý provoz spalovny odpadů. Viděli, jak odpady, které již nelze recyklovat, se mění na tepelnou a elektrickou energii. Tím se za rok ušetří desítky tun hnědého uhlí. Vyslechli si také poutavou přednášku o nebezpečí dioxinů.

Nejvíce se dětem líbily obří jeřáby, které z ohromné skládky vkládaly odpady do čtyř velkých pecí, v nichž je teplota okolo 1000 °C. Získané informace žáci jistě využijí nejenom ve škole, ale i ve svém dalším životě. Součástí exkurze byla také návštěva překrásné ZOO v Praze. Tady děti nejvíce zaujaly gorily s malinkým mládětem Gaiou.
Počasí nám přálo, děti si exkurzi užily a odnesly si spoustu vědomostí.

učitelé přírodopisu
ZŠ Hlinecká